Anasayfa  
  Kaymakamlık  
  KHGB  
  Muhtarlarımız  
  İlçemiz  
  Konaklama  
  Projelerimiz  
  Haberler  
  Iletisim  
Genel Anket
İlçemizde turizmin gelişmesi için yapılcek en önemli yenilik ne olmalı?
Haberler
 Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Necdet ÜNÜVAR ile İlçe Başkanı Mustafa ÖZCAN İlçe Kaymakamımız Mustafa KILIÇ'ı 31 Temmuz 2014 tarihinde makamında ziyaret etmiştir. 
 Sayın Valimiz Mustafa BÜYÜK, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK ve İl Jandarma Alay Komutanı J.Albay Ünsal BULUT ile birlikte İlçe Kaymakamımız Mustafa KILIÇ'ı 02 Temmuz 2014 Çaşamba günü saat 13:30 da makamında ziyarette bulundu.
 Türk Milleti ve Karataş Halkının Ramazan Bayramını En İçten Dileklerimle Kutlar Hayırlara Vesile Olmasını Dilerim.
  
    " Rahmet ve arınma iklimi olarak Rabbimizin insanlığa hediye ettiği, ruhun aşk ve tevekkülle, kalbin iman ve sabırla dolmasına vesile olan mübarek Ramazan-ı Şerif ayının son günlerine yaklaşırken bu manevi atmosferi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazanla birlikte zenginleşen ve Kadir Gecesinde artan manevi güzelliklerimizin; sevgi, merhamet ve yardımlaşma duygularımızın çoğaldığı, toplumsal huzurun kuvvetlenerek tüm hayatımız boyunca devam etmesi en kalbi hedeflerimizdendir, bu vesile ile bu güzel gecemizi en güzel şekilde değerlendirmeyi Yüce Allah'tan diliyorum. Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin tüm Karataş Halkına ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim"
  Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan ÖZBAL İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa KILIÇ’ı makamında ziyaret etmiştir. Ziyaret sırasında Tümamiral Adnan ÖZBAL tarafından Kaymakam Mustafa KILIÇ’a Ziyaret Anısına Sahil Güvenlik Plaketi verilmiştir.
 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemiz çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde büyük coşku ve sevinçle kutlandı. Kaymakam Mustafa KILIÇ tarafından farklı branşlarda dereceye  giren öğrencilere ödülleri verildi.
 

İlçemizde 1986 yılından bu güne kadar konteyner içerisinde hizmet veren Sahil Güvenlik birliklerine ait hizmet binası inşasına 20 Eylül 2013 tarihinde başlanmış ve 26 Aralık 2013 tarihinde kabulü yapılmış olan hizmet binası 26 MART 2013 tarihinde Karataş Kaymakamı Mustafa KILIÇ, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı SG Albay Fatih ERHAN, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı SG.Kd.Bnb.O Özden DÜRÜST, Karataş İlçe Jandarma Komutanı (Garnizon Komutanı) Jnd.Üstğm.Kazım SEZGİN, Karataş Belediye Başkanı Fatih BALIKÇI, Emniyet Amiri Mustafa AYDEMİR, Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ve İlçe Müdürü Mehmet ALVUR, Karataş Daire Amirleri, Banka Müdürleri ve Karataş Halkının katıldığı törenle açılmıştır.

Kaymakam Mustafa KILIÇ Karataş İlçesi Merkez, Belde ve Köy Muhtarlarına Mehmet Akif İlköğretim Okulunda düzenlenen törenle bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı Başarı Belgesi ile taltif etti.
İlçemiz Jandarma Komutanlığına bağlı Tuzla Beldesinde bulunan Tuzla Jandarma Komutanlığı bahçesinde yapılan Komutanlık Sorumluluk sahasında bulunan Köylerde şehit olan askerlerimiz adına yaptırılan Şehitlik Anıtı 18 Mart 2014 Şehitler Günü Anma Programı kapsamında düzenlenen törenle açıldı.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ev yaptırılacak vatandaşlar ile Kaymakam Mustafa KILIÇ Makamında 10.01.2014 tarihinde bir toplantı düzenledi.

    İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ramazan PAKSOY, Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu, Okul Müdürü Ahmet SERT, Sınıf Öğretmeni Ülfet NURALIŞ ile birlikte öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile Karataş Kaymakamımız Sayın Mustafa KILIÇ'ın ziyaretine geldiler. Ayrıca Karataş Kaymakamımız Sayın Mustafa KILIÇ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı…

       Karataş İlçesinde yaşayan 2 çocuk sahibi 1 çocuğunun özürlü olduğu Yılmaz KARIKSIZ’a Karataş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kendi arsasına ev yaptırıldı.

    Karataş İlçesi Kırmızı Dağ Mevkiinde 20 metre karelik, harabe bir evde yaşayan 2 çocuk sahibi Şaban KAYAR’a Karataş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yeniden ev yaptırıldı.

       Karataş İlçesinde yaşayan 3 çocuk sahibi Zeynel Abidin ALİCE’ye Karataş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kendi arsasına ev yaptırıldı.

              Karataş İlçesine bağlı Kızıltahta Köyünde 20 metre karelik, kamıştan yapılma evde yaşayan 4 çocuk sahibi Halil ÇETİN’e Karataş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yeniden ev yaptırıldı.

      
    Karataş Kaymakamımız Sayın Mustafa KILIÇ'ın Ramazan Bayramı Mesajı

      27.07.2011 Günü Adana Valimiz Sayın İlhan ATIŞ ve Değerli eşi Sayın Birsen ATIŞ Hanımefendi ile Adana Büyük Şehir Belediye Başkan V. Sayın Zihni ALDIRMAZ ile birlikte İlçemizi ziyaret ettiler.

        Adana Sevgi Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu, Müdür Yrd. Fethi KILIÇ ile öğrencileri Karataş Kaymakamımız Sayın Mustafa KILIÇ'ın ziyaretine geldiler...

    Karataş İlçesine bağlı Yüzbaşı Köyünde 20 metre karelik, yıkılmak üzere kamış üzerine çamur ile sıvama evde yaşayan 70 yaşındaki Ramazan DİNÇER’e Karataş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yeniden ev yaptırıldı


                                                                            
Duyurular
Karataş Foto Galeri
Finans Bilgileri
Döviz
Hava Durumu
ADANA